Dopalacze objawy zażywania. Współczesne nałogi – dopalacze

Dopalacze, to obok narkotyków, ogromna grupa substancji, które posiadają silne działanie stymulujące ludzką psychikę. Po takie środki sięgają najczęściej osoby w młodym wieku, którym zależy na mocnych doznaniach. Niestety, coraz częściej eksperymenty z dopalaczami kończą się ciężkimi zatruciami i nie wszystkich udaje się uratować.

objawy dopalaczy

Warto więc obserwować młodych ludzi, aby w porę móc zauważyć objawy dopalaczy. Oczywiście nie wszystkie z nich jednoznacznie wskazują na kontakt młodego człowieka z zakazanymi substancjami, lecz jeżeli wystąpią, to warto wzmocnić czujność i w porę zareagować. Uzależnienie od dopalaczy doprowadziło już wielu młodych ludzi na ulicę – stracili oni dach nad głową i kontakt z najbliższymi.

Dopalacze objawy zażywania

Dopalacze objawy zażywania. Objawy zażywania dopalaczy mogą być bardzo różnorodne. Ich ilość, specyfika oraz stopień natężenia są kwestią bardzo indywidualną i zależą między innymi od wytrzymałości organizmu oraz od zażytej substancji. Najczęściej pojawiają się zaburzenia świadomości, zawroty i bóle głowy, nudności, utrata kontaktu z rzeczywistością, omamy wzrokowe oraz słuchowe.

 

Możesz również polubić…