Grzyby halucynogenne działanie. Halucynacje po spożyciu grzybów – grzyby psylocybinowe

Jedną z odmian uzależnienia jest uzależnienie od grzybów halucynogennych. Grzyby halucynogenne to grzyby, których jednym ze skutków spożycia są halucynacje. Zaburzenia w postrzeganiu rzeczywistości wywołują grzyby psylocybinowe.

grzyby psylocybinowe

Najczęściej pojawiają się one podczas imprez młodych ludzi i mają być gwarantem dobrej zabawy. Niestety, wiele osób sięga po nie zupełnie nie zdając sobie sprawy z zagrożenia jakie mogą one wywołać dla zdrowia, a nawet życia. Profilaktyka antyuzależnieniowa prowadzona w szkołach jest na wagę złota. Uświadomienie młodzieży, że grzyby halucynki to nie jest niewinna zabawa może uratować niejednego młodego człowieka przed życiowym błędem.

Grzyby halucynogenne – działanie

Grzyby halucynogenne działanie swoje opierają w dużej mierze o wpływ na świadomość człowieka. Zawierają one związki chemiczne, które powodują działanie psychoaktywne, najczęściej pobudzające. Odmiany grzybów halucynogennych to między innymi łysiczka lancetowana czy też łysiczka mexykańska. Występują także inne odmiany tych grzybów. Warto wspomnieć takżę o tym, że obecnie grzyby halucynogenne nie są wykorzystywane w medycynie tradycyjnej.

 

Możesz również polubić…