Uzależnienie od kupowania – zakupoholizm statystyki. Zakupy – od tego też można się uzależnić

Uzależnienie od zakupów? Na takie hasło osoby żyjące w Polsce połowy ubiegłego wieku z pewnością popukałyby się w czoło. Wówczas bowiem większość sklepowych półek świeciła pustkami, a jeżeli jakaś kobieta chciała mieć nową garsonkę, to musiała ją sobie uszyć. W dzisiejszych czasach taki stan rzeczy jest nie do pomyślenia.

uzależnienie od kupowania

Półki sklepowe uginają się pod ciężarem asortymentu, a sieciówki kilka razy do roku wypuszczają nowe kolekcje ubrań. Wraz z rosnącym dobrobytem pojawiło się jednak też sporo zagrożeń na niedoświadczonych konsumentów. Jednym z nich jest uzależnienie od kupowania.

zakupoholizm – statystyki

Uzależnienie od zakupów to zakupoholizm statystyki pokazują, że zjawisko to staje się coraz powszechniejsze nie tylko w dużych miastach ale też i na prowincji. Zakupoholizm jest problemem, który dotyka najczęściej kobiety, choć zdarzają się też mężczyźni cierpiący na kompulsywne robienie zakupów. O zakupoholizmie może być mowa wówczas, gdy człowiek przestaje panować nad swoimi zachowaniami konsumenckimi – dokonuje irracjonalnych wyborów dóbr, kupując rzeczy które m zupełnie nie są potrzebne, a przy tym wydaje zbyt dużo pieniędzy.

 

Możesz również polubić…