Uzależnienie od leków – statystyki. Czy od leków też można się uzależnić? Lekomania – ciekawostki

Uzależnienia to problem, który w naszym kraju dotyka bardzo szerokiej grupy społecznej. Zdecydowanie największym problemem jest alkoholizm. Uzależnienie od alkoholu już dawno przestało być domeną ludzi mało zamożnych i wkroczyło również na bogate salony.

uzależnienie od leków – statystyki

Coraz częstsze jest także uzależnienie od leków, które zaobserwować można głównie w dużych miastach. Lekomania statystyki podają, że na tę przypadłość zapadają osoby w różnym wieku. Uzależnić można się od leków każdego rodzaju, jednak osoby uzależnione najczęściej sięgają po silne tabletki przeciwbólowe.

Lekomania: ciekawostki

Lekomania ciekawostki – co warto wiedzieć? Przede wszystkim trzeba sobie zdawać sprawę z tego, że nie każde zażywanie leków, nawet tych bardzo silnych, doprowadzi do uzależnienia. Jednak bezsprzeczny jest fakt, iż kurację farmaceutykami powinno prowadzić się pod czujnym okiem lekarza, który dobierze odpowiednią dawkę do aktualnego stanu zdrowia, co może znacznie zmniejszyć ryzyko ewentualnego uzależnienia. Objawy uzależnienia od leków są bardzo podobne do uzależnienia od innych substancji – często aby wygrać z uzależnieniem trzeba sięgnąć po pomoc specjalisty.

 

Możesz również polubić…