Objawy uzależnienia od hazardu. Niebezpieczne uzależnienia – hazard. Uzależnienie od hazardu objawy

Hazard to bardzo niebezpieczne uzależnienie, które jednak często jest bagatelizowane i dopiero gdy dojdzie do skrajnego wyniszczenia osoby uzależnionej i jej otoczenia podejmowana jest jakaś reakcja.

Objawy uzależnienia od hazardu

Tymczasem, zauważone w porę uzależnienie od hazardu pozwala na zastosowanie skutecznej terapii i na uniknięcie wielu przykrych konsekwencji. Objawy uzależnienia od hazardu można podzielić na kilka kategorii. Mogą to być na przykład objawy środowiskowe, zdrowotne czy też emocjonalne.

Uzależnienie od hazardu objawy

Uzależnienie od hazardu objawy zwłaszcza z grupy środowiskowej nie wskazują bezpośrednio na uzależnienie tego rodzaju, jednak wskazują jednoznacznie, że z konkretną osobą dzieje się coś niedobrego. Zaliczyć można do nich chociażby zmiany wzorców typowych zachowań, odsunięcie się od członków rodziny czy też brak radości z przyjemności. Najdotkliwsze są z całą pewnością szkody finansowe, które też powinny być objawem budzącym niepokój. Uzależnieni od hazardu potrafią przegrywać w jeden wieczór całą wypłatę, a żeby przed najbliższymi zatuszować tę stratę, zaciągają kolejne kredyty wpadając powoli w zgubną spiralę zadłużenia.

Możesz również polubić…