Dieta jako jeden z elementów holistycznego podejścia do życia

Holistyczne podejście do zdrowia to trend, który na szczęście cieszy się coraz większą popularnością. Polega on przede wszystkim na tym, że człowieka traktuje się jako całość, biorąc pod uwagę zarówno jego ciało oraz duchowość. To sprawia, że eksperci nie leczą danego narządu, który jest chory, ale uleczają całego człowieka. Wielokrotnie przyczyną dolegliwości zdrowotnych może występować głęboko w psychice człowieka lub jego traumatycznych przeżyciach. Jeżeli nie dojdziemy do tego i nie przeprocesujemy tego ze specjalistą, to możemy wiele lat zmagać się z danym schorzeniem.

W ramach zdrowego stylu życia jednym z jego nieodłącznym elementem jest oczywiście odżywianie. To co jemy i jakich składników dostarczamy naszemu organizmowi ma bardzo duży wpływ na to, jak na co dzień funkcjonujemy. W związku z tym koniecznie powinniśmy o to zadbać. Holistyczna dieta to również spojrzenie trochę szerzej, niż tylko na nasz talerz. Oczywiście powinniśmy zadbać o ograniczenie używek oraz niezdrowych tłuszczy, które mogą być poważnym obciążeniem dla naszego organizmu. Ich miejsce powinny zająć sezonowe owoce i warzywa oraz chude mięso i rośliny strączkowe.

Co jeszcze jest ważne?

Oprócz tego to wkładamy na talerz, bardzo ważny jest również sposób spożywania posiłków. Nie powinniśmy robić tego w biegu, ponieważ wtedy nie jestesmy w stanie dostatecznie skupić się na jedzeniu. Nasze kęsy są źle przeżuwane, a do organizmu nie trafia bardzo wiele potrzebnych składników. Ponadto szybkie jedzenie może generować problemy zdrowotne oraz znacznie wydłuży czas trawienia posiłków, co również będzie obciążeniem dla naszego organizmu.

Zadbajmy również o odpoczynek. Od niego tak naprawdę bardzo wiele zależy. W holistycznym podejściu do zdrowia, dieta jest nierozerwalnie związana z tym, jak na co dzień funkcjonujemy oraz z naszą duchowością. Powinniśmy umieć złapać odpowiedni balans i równowagę pomiędzy naszym ciałem i duchem, ponieważ tylko wtedy nasze odżywianie będzie miało największy sens i przyniesie nam najlepsze efekty. Duchowość jest niezwykle ważna, dlatego dbanie o jej pielęgnację powinno być jednym z naszych priorytetów na równi ze zmianą nawyków żywieniowych na lepsze.

Możesz również polubić…