Jak radzić sobie z niedowagą

Przede wszystkim, zaczynając walkę z niedowagą, powinniśmy rozpocząć ją od znalezienia przyczyny zbyt niskiej masy ciała. Należy sprawdzić w jakiej kondycji jest nasz organizm, dlatego powinniśmy udać się do lekarza, w celu wykonania podstawowych badań.

Jak radzić sobie z niedowagą

Szczególnie ważne jest również, ocenienie naszego sposobu odżywiania przez specjalistę – dietetyka, który w razie potrzeby opracuje dla nas najlepszy sposób na zmianę trybu życia i sposobu odżywiania. Szczególnie ważna jest również aktywność fizyczna, która rozwinie nasze mięśnie, a także będzie miała wpływ na zwiększenie naszej masy ciała. Dieta na przytycie powinna być przede wszystkim pełnowartościowa, a mianowicie zawierać: pełne produkty mleczne, a także produkty wysokobiałkowe. Należy jeść zdrowo, ale bardziej kalorycznie niż normalnie. Dlatego wybieramy przede wszystkim zdrowe, morskie gatunki ryb: (tuńczyk, łosoś, makrela czy dorsz), które są wyjątkowo bogate w kwasy tłuszczowe. Podstawą posiłków, mogą stać się mięsa przyrządzane na olejach roślinnych, na parze czy też przygotowywane w piekarniku. Jako przekąskę pomiędzy posiłkami czy podwieczorek możemy wybrać zdrowe, suszone owoce, czy bogate we fruktozę banany bądź winogrona. Zdrowym, a przy tym wyjątkowo kalorycznym smakołykiem są także orzechy, które możemy jeść samodzielnie lub dodawać do niektórych posiłków. Planując nasz jadłospis, warto uwzględnić, żeby ostatni posiłek nie był spożywany później niż dwie godziny przed snem.

 

Niezależnie od tego czy chcemy przybrać na wadze, czy stracić kilka zbędnych kilogramów należy dbać o aktywność i kondycję naszego organizmu. Warto prowadzić zdrowy styl życia, żeby nasz metabolizm był w prawidłowej formie. Ważne są regularne ćwiczenia, czas na odpoczynek i odpowiednią ilość snu, zdrowe i urozmaicone posiłki, a także odpoczynek po wysiłku fizycznym, a także pełnowartościowym posiłku. Dzięki temu, jesteśmy w stanie utrzymać nasze ciało w pełnej równowadze wewnętrznej, a niedowaga powinna odejść w zapomnienie.

Możesz również polubić…