Narkotyk z kwiatów konopi indyjskich – czy marihuana uzależnia? Miękkie narkotyki nie istnieją. Ciekawostki o marihuanie

Bardzo popularny, zwłaszcza wśród przedstawicieli młodego pokolenia jest podział na tak zwane miękkie oraz twarde narkotyki.

Narkotyk z kwiatów konopi indyjskichczy marihuana uzależnia?

Warto tłumaczyć młodym ludziom, że nie ma czegoś takiego jak miękkie czy lekkie narkotyki i każde, nawet z pozoru niewinne eksperymenty z narkotykami przy okazji imprez mogą skończyć się ciężkim uzależnieniem, z którym walka będzie wymagała długich miesięcy pobytu w ośrodku zamkniętym. Na pytanie czy marihuana uzależnia odpowiedź może być tylko jedna – zdecydowanie tak. Marihuana uzależnia tak samo jak inne narkotyki. Narkotyk z kwiatów konopi indyjskich działa na organizm człowieka powoli go uzależniając.

Ciekawostki o marihuanie

Ciekawostki o marihuanie – nie każdy zdaje sobie sprawę z tego, że marihuana coraz częściej wykorzystywana jest w celach medycznych. Sprawdza się bardzo dobrze zwłaszcza w zaawansowanych stadiach choroby nowotworowej jako sposób na poradzenie sobie z uciążliwym bólem, na który nie działają już żadne inne medyczne specyfiki. W naszym kraju od jakiegoś czasu dopuszczono marihuanę do użytku leczniczego lecz proces do tego był bardzo długi.

 

Możesz również polubić…