Jak dbać o dłonie samodzielnie w domu?

Odpowiednia pielęgnacja swojego ciała może spędzać sen z powiek. Często zastanawiamy się, co to w ogóle znaczy, kiedy pielęgnacja jest odpowiednia? Otóż tak naprawdę nie można mówić o odpowiedniej pielęgnacji, gdyż dla każdego z nas pielęgnacja może wyglądać całkowicie inaczej i jest to jak najbardziej w porządku. Każdy z nas ma przecież całkiem inne potrzeby i tak samo nasza skóra też ma swoje potrzeby. Na przykład jedna skóra będzie bardziej przesuszona od innej. Zwracamy zazwyczaj uwagę jedynie lub przynajmniej najbardziej na twarz, natomiast często zapominamy o innych częściach ciała, na przykład o rękach, nogach, stopach, czy dłoniach. Te ostatnie potrzebują szczególnej pielęgnacji, gdyż narażone są one na bardzo wiele czynników zewnętrznych, często są zabrudzane i też często je myjemy, co nie wpływa na nie zbyt dobrze.

Odpowiednia pielęgnacja dłoni

Można by się zastanawiać, jak w takim razie powinno się dbać o dłonie. Najczęściej przychodzi nam do głowy jedynie smarowanie ich kremem nawilżającym i jest to prawidłowa myśl, gdyż tę czynność powinniśmy wykonywać możliwie jak najczęściej. Poza nakładaniem kremu warto jednak czasem wykonać również dłoniom jakiś zabieg pielęgnacyjny. W tym celu można iść do salonu kosmetycznego i poprosić o odpowiedni zabieg, ale również można taki zabieg wykonać samemu w domu, dodając do tego nawet masaż.

Relaks dla dłoni

Jak wykonać domowy zabieg pielęgnacyjny dłoni z masażem? Odpowiedź na to pytanie jest prostsza, niż można byłoby się spodziewać. Najłatwiej taki zabieg wykonać po prostu robiąc kąpiel dłoniom, na przykład w misce. Dobrze jest nalać do miski ciepłej wody i dodać do niej kilka kropel olejku eterycznego lub jakiegokolwiek oleju chcemy. Do tego można dodać odrobinę środka myjącego i w takiej mieszance potrzymać ręce przez kilka minut. Następnym krokiem może być na przykład dokładne wmasowanie oleju roślinnego w swoje ręce, oczywiście wykonując przy tym delikatny masaż. Nie ma się co martwić, że nie potrafimy takiego masaży profesjonalnie wykonać. Jest to w końcu domowy zabieg nie profesjonalny, a tak naprawdę każdy dotyk dłoni o dłoń będzie przyjemnym masażem.

 

Możesz również polubić…