Etapy uzależnienia od narkotyków – Fazy narkomanii. Jak przebiega uzależnienie od narkotyków? Fazy uzależnienia od narkotyków

Narkomania to jedna z największych plag wśród młodzieży. Uzależnienie od narkotyków każdego roku zbiera śmiertelne żniwo. Wiele młodych osób jest przekonanych o tym, że od tego że raz czy drugi zapalą skręta z dodatkiem marihuany, to nic się im nie stanie.

fazy uzależnienia od narkotyków

Nie ma bardziej błędnego przeświadczenia – fazy uzależnienia od narkotyków są bardzo różne i często niezwykle trudno jest zauważyć cienką granicę pomiędzy przyjemnością a zgubnym uzależnieniem. Dla własnego dobra lepiej nigdy nie podejmować ryzyka związanego z zażywaniem narkotyków pod jakąkolwiek postacią.

Etapy uzależnienia od narkotykówFazy narkomanii

Jakie są fazy rozwoju uzależnienia od narkotyków? Etapy uzależnienia od narkotyków występują bezpośrednio po sobie, jednak indywidualną kwestią jest to, jak długo każda z nich potrwa. Fazy narkomanii są następujące: w pierwszej kolejności występuje inicjacja czyli pierwszy kontakt z narkotykiem. Następna jest faza eksperymentalna, a bezpośrednio po niej występuje faza nadużywania substancji narkotycznych. Ostatnim etapem jest silne uzależnienie od narkotyków, które charakteryzuje się tym, że człowiek musi być nieustannie stymulowany przez substancję od której się uzależnił.

 

Możesz również polubić…