Sposoby na gęsty zarost

Męski zarost staje się z wiekiem coraz gęstszy. Wielu mężczyzn po 30 roku życia może pochwalić się bujnym zarostem. Niestety nie u każdego mężczyzny proces ten przebiega w taki sam sposób. Czterdziestolatek może mieć brodę i wąsy w znacznie lepszej kondycji niż przed trzydziestką. Wiadomo jest, że porost brody zależy od predyspozycji genetycznych i stylu życia. Zatem co zrobić, aby mieć gęsty zarost?

 

Z pewnością na wygląd zarostu na twarzy bardzo duży wpływ mają geny. Są jednak sposoby, by nasz zarost stał się bujny i gęsty.

Najważniejsze jest wysypianie się, bowiem sen regeneruje organizm i sprawia, że włosy szybciej rosną. Podstawową zasadą do utrzymania skóry i włosów w dobrej kondycji jest chodzenie spać przed północą oraz ośmiogodzinny, nieprzerywany sen.
Dodatkowo unikanie stresującego trybu życia pozwoli na poprawę kondycji naszego zarostu oraz wzmocni ogólną odporność organizmu. Stres i używki zazwyczaj pogarszają stan cery i włosów – tak samo jest z zarostem na twarzy.

 

Czy golenie brody decyduje o szybszym poroście?

Golenie włosów nie sprawia, że staną się one twardsze, grubsze a przy tym będą szybciej rosnąć. Jeśli ktoś pragnie więc zapuścić gęsty zarost, w niczym nie pomoże mu regularne i codzienne golenie się maszynką jednorazową czy elektryczną. Włoski na pewno nie zostaną w ten sposób pobudzone do intensywniejszego wzrostu, ani dodatkowo ich grubość też na tym nie zyska.

 

Zatem jak dbać o brodę, aby mieć gęsty zarost?

Czesanie włosów na pewno pobudzi ich cebulki do wzrostu i wzmocni mieszki włosów. Ponadto usuniemy w ten sposób zanieczyszczenia oraz komórki martwego naskórka. Brodę możemy dobrze modelować, regularnie czesząc ją gęstym grzebieniem lub szczotką z miękkim, naturalnym włosiem.
Dodatkowo zarost odżywiają również specjalne kosmetyki do pielęgnacji brody. Włoski na twarzy będą wyglądać na bardziej zdrowsze i lepiej zadbane, gdy codziennie będziemy je nawilżać niewielką ilością (dosłownie kilkoma kroplami) olejku arganowego lub jedwabiu w płynie.

 

Możesz również polubić…