Co to jest henna do brwi i rzęs?

Przed podjęciem decyzji o farbowaniu trzeba postawić sobie pytanie, co to jest henna rzęs i brwi i dlaczego jest najlepszym preparatem, dzięki któremu można uzyskać znakomity, długotrwały kolor. Henna to naturalny barwnik uzyskiwany z łodygi lawsonii bezbronnej, która po sproszkowaniu i wysuszenia nadaje się do użytku. Możliwości barwiące tej orientalnej rośliny odkryto już w starożytności, kiedy to używano jej do malowania wzorów na całym ciele. Barwnik jest intensywniejszy, im roślina jest starsza i ma zapewnione odpowiednie warunki do wzrostu i wegetacji.

Jak wykonywane są zabiegi henną?

Henna wykonana tą metodą jest całkowicie bezpieczna dla osoby korzystającej, ponieważ lawsonia nie ma jest nietoksyczna i niealergizująca w odróżnieniu od chemicznych preparatów zawierających P-Fenylodiaminę. Henna naturalna nadaje rzęsom połysk i ochrania przed niekorzystnym wpływem czynników zewnętrznych. Barwnik na rzęsach utrzymuje się do trzech tygodni i jest jednym z najbezpieczniejszych sposobów trwałej koloryzacji. Obecnie na rynku występuje wiele rodzajów henny od naturalnej do żelowego gotowego preparatu, który od razu nakłada się na rzęsy i brwi. Przed aplikacją należy dokładnie przeczytać instrukcję obsługi, ponieważ każdy producent ma inny sposób wykonania tego. Jeżeli henna nie jest nakładana w zakładzie kosmetycznym, wygodniej jest zastosować do tego szczoteczkę do tuszu, która pozwoli na dokładne nałożenie preparatu i precyzyjne rozczesanie rzęs.

Co trzeba wiedzieć o hennie?

Henna, im dłużej jest trzymana na rzęsach, tym bardziej intensywny jest kolor ostateczny, ale dobrze jest pamiętać, nie powinno się jednak przekraczać czasu podanym przez producenta. Należy pamiętać, żeby przed nałożeniem dokładnie zabezpieczyć skórę twarzy, a szczególnie tę pod oczami, która jest wyjątkowo wrażliwa na wszystkie preparaty chemiczne. Najlepiej zrobić to tłustym kremem albo gliceryną, który po zabiegu łatwo wytrzeć. Jeżeli koloryzacja została wykonana prawidłowo, rzęsy są wyjątkowo lśniące i sprężyste, natomiast prawidłowo wydepilowane brwi przyciągają wzrok swoją intensywnością.

 

Możesz również polubić…