Kiedy pora na test ciążowy?

Objawy ciąży takie jak zmiana samopoczucia, obrzęk piersi, zwiększony lub zanikający apetyt, czy mdłości nie muszą pojawiać się w pierwszych dniach czy tygodniach od zapłodnienia.

Organizm każdej kobiety jest inny, więc i tutaj nie ma reguły, którą zastosować by można u wszystkich pań. Szczególnie, że wyżej wymienione przypadłości mogą być również oznaką zmęczenia, zmian hormonalnych, czy mniej lub bardziej dokuczliwej choroby. Dla niektórych kobiet sama myśl o zajściu w ciąże wywołuje stres w efekcie, którego pojawić się mogą niektóre z symptomów świadczących o tym, że w jej organizmie rozwija się nowe życie.

Jedyną metodą określenia stanu błogosławionego wiarygodną w 100% jest badanie krwi i konsultacja lekarza ginekologii. Jednak zanim się do niego udasz jak większość sięgniesz zapewne po test ciążowy dostępny w aptece lub drogerii.

Test ciążowy, kiedy sprawdzić czy zdałaś

W ulotkach dostępnych na rynku testów zazwyczaj zawsze znaleźć możemy zastrzeżenie, iż narzędzia te pokazują miarodajne wyniki dopiero tydzień po terminie planowanej miesiączki. Związane jest to z poziomem konkretnych hormonów, w organizmie kobiety, który zmienia się w cyklu miesiączkowym i na którym bazują testy ciążowe dostępne w sprzedaży.

Jeśli masz wątpliwości i zastanawiasz się kiedy zrobić test ciążowy kalkulator specjalnie do tego stworzony może okazać się niezwykle pomocny. Dzięki niemu nie tylko uzyskasz informacje, kiedy najlepiej wykonać wiarygodny test, ale ustalisz również, w którym tygodniu ciąży możesz się znajdować.

 

Możesz również polubić…