Różnica wieku w związku – jak sobie z tym poradzić?

Niezależnie od tego, czy różnica wieku w związku jest minimalna, czy spora, można stworzyć zdrowy związek pełen miłości. Na czym powinna opierać się dobra relacja?

  1. Czy doświadczenie życiowe wpływa na związek przy dużej różnicy wieku?
  2. Jaka różnica jest najlepsza?
  3. Czy starszy mężczyzna jest lepszym kochankiem?

Różnica wieku w związku nie jest przeszkodą do stworzenia trwałej i dobrej relacji. Należy przede wszystkim dbać o zaufanie, przyjaźń, czułość oraz namiętność.

Czy doświadczenia życiowe wpływają na związek przy dużej różnicy wieku?

Jeśli parę dzieli duża różnica wieku, prawdopodobnie mają także inne doświadczenia życiowe. Może wiązać się to zarówno ze sposobem wychowania, jak i wykształceniem, stopniem zaawansowania karieru lub zakończonymi związkami.

Jeśli w związku występuje starsza partnerka oraz młodszy partner, należy brać także pod uwagę, że może być to sytuacja generujące pewne trudności. Jeśli partnerów dzieli spora różnica w ten sposób, mogą spotkać się zarówno z negatywnymi komentarzami rodziny i znajomych, jak i z trudnościami związanymi np. z chęcią powiększenia rodziny. Z dużą różnicą wieku może wiązać się także dużą różnicą poglądów, marzeń oraz celów.

Jaka różnica wieku w związku jest najlepsza?

Standardowo uznaje się, że optymalną różnicą jest przedział między 3 a 7. Niezależnie czy to dojrzała partnerka ma młodszego, czy młode kobiety spotykają się ze starszymi mężczyznami. Niemniej jednak wiek partnera w żaden sposób nie zapewnia udanego związki. Związku rówieśników są tak samo udane lub nieudane jak te ze znaczną różnicą wieku.

Wiele kobiet pragnie spotykać się ze starszym mężczyzną, niż z młodszym partnerem. Wynika to z uwarunkowań kulturowych. Podobnie jest w sytuacji, gdy starszy partner preferuje młodsze kobiety. Wpływa na to potrzeba opieki nad młodszą, bezbronną, młodszą kobietą z niewykształconym w pełni charakterem. Również poszukiwanie ojca w partnerze, jako osobie doświadczonej i odpowiedzialnej może być powodem do niepokoju.

Starsi mężczyźni są częściej od młodszego partnera zdecydowani na poważny związek. Ze starszym partnerem można szybciej mieć dzieci, a w przyszłości sam wiek partnera nie będzie miał istotnej różnicy. Badania naukowe wskazują, że idealna różnica wieku pozwalająca stworzyć związek na całe życie

Czy starszy mężczyzna jest lepszym kochankiem?

Posiadając starszego partnera, można pozwolić sobie na sporą elastyczność w sferze erotycznej. Ciekawym wyborem jest np. bielizna BDSM. Pozwala ona dodać nieco pikanterii do związku. Gadżetami dla bardziej doświadczonych są także dildo analne oraz huśtawki erotyczne. Warto omówić takie urozmaicenia z partnerem i otrzymać jego świadomą i entuzjastyczną zgodę.

Różnica wieku w związku, niezależnie od jej wysokości może być ciekawym polem do zdobywania doświadczenia. Starszy partner lub partnerka mogą wdrożyć młodszą stronę w liczne aspekty życia. Czy różnice w doświadczeniu naprawdę mają znaczenie? Czy coś się stanie, jak obcy ludzie będą komentować czyjś związek? Warto odpowiedzieć sobie na to pytanie.

Możesz również polubić…