dopalacze

Dopalacze – sygnały ostrzegawcze zażywania

Dopalacze to nic innego jak sprytnie zakamuflowane narkotyki. Dużo tańsze, legalne i nie mniej niebezpieczne. Do niedawna dopalacze były powszechnie dostępne w specjalnych sklepach tzw. smartshopach. Można je było kupić praktycznie w każdej miejscowości. Dziś ich dystrybucja przeniosła się głównie do Internetu. Ale nadal z ich zakupem nie ma większego problemu. Są wyraźnie tańsze od narkotyków. Dziecinnie proste i dyskretne w aplikacji. Działają niemal natychmiast a ich efekty mogą utrzymywać się nawet do 20 godzin. Nic wiec dziwnego, że dopalacze są tak „atrakcyjne” szczególnie dla nastolatków. (więcej…)

217H

Skutki alkoholizmu u kobiet

Skutki alkoholizmu dotyczą tak samo pijących kobiet jak i nadużywających alkoholu mężczyzn. Alkohol nie ma taryfy ulgowej dla żadnej z płci. Wręcz przeciwnie. Każdy alkoholik i alkoholiczka doświadczy przykrych konsekwencji swojego nałogu. Niestety w przypadku uzależnienia od alkoholu sprawdza się zasada, że to kobiety są płcią słabszą. Prędzej się uzależniają, mocniej i szybciej odczuwają negatywne skutki alkoholizmu a przez to ich terapia odwykowa jest dużo trudniejsza.  (więcej…)

uzależnienie od Internetu

Uzależnienie od Internetu – co uzależnia w sieci?

Uzależnienie od Internetu to obecnie jeden z najszybciej rozwijających się nałogów.  Nie do końca prawdą jest, że dotyczy tylko ludzi młodych. Tak jak każde uzależnienie – także siecioholizm jest chorobą bardzo demokratyczną. Osoby młode należą do grupy szczególnego ryzyka jeśli chodzi o podatność na uzależnienie od komputera i Internetu.  Są przecież pokoleniem,  dla którego czymś naturalnym jest funkcjonowanie w sieci.  Obecność i aktywność w wirtualnym świecie to konieczność. Tam przerzucone zostały kontakty, relacje, rozmowy, dyskusje, zainteresowania, rozrywka i zabawa. (więcej…)

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij