Szanowni Państwo,
Aktualnie nie prowadzimy naboru do nowych grup w Ośrodku do odwołania. O ewentualnych zmianach będziemy informowali na bieżąco.
Pozostajemy tylko pod kontaktem mailowym. Pozdrawiamy

leczenie alkoholizmu

Leczenie alkoholizmu – nad czym w terapii pracuje osoba uzależniona od alkoholu?

Leczenia alkoholizmu nie może sprowadzać się tylko do powierzchownej pracy nad widocznymi objawami choroby.  Profesjonalne leczenie alkoholizmu co prawda zaczyna się od wzmocnienia fizycznego i poprawy zdrowia. Ale to jedynie etap przygotowawczy. Detoks alkoholowy ma złagodzić nieprzyjemne objawy odstawienia alkoholu, oczyścić i odtruć organizm. Potem następuje właściwa praca terapeutyczna – dużo większym zaangażowaniem samego uzależnionego. (więcej…)

pexels-photo-57875-medium

Leczenie uzależnień –mity o terapii odwykowej

Leczenie uzależnień to wbrew pozorom stosunkowo uporządkowany proces. Jasne, że za każdym razem ma on indywidualny charakter. Stąd jego nieprzewidywalność.  Nic nie dzieje się jednak w terapii uzależnień przypadkowo. Przynajmniej nie powinno tak być. W profesjonalnym ośrodku leczenia uzależnień, bez względu czy leczenie dotyczy alkoholizmu, narkomanii czy siecioholizmu, każde działanie terapeutyczne ma prowadzić do realizacji określonego celu leczeniaWokół terapii uzależnień narosło też wiele fałszywych opinii. (więcej…)

terapia uzależnień

Terapia uzależnień – problemy i trudności w pokonywaniu nałogu

Terapia uzależnień, jak zawsze podkreślamy, to nie droga na skróty. Nie da się skutecznie pracować nad swoim uzależnieniem bez zaangażowania i poświęcenia. A konfrontacja ze swoim nałogiem wcale nie jest przyjemna i bezbolesna. Pamiętajmy, że dla każdego terapia to trudne doświadczenie – podkreśla terapeuta z ośrodka leczenia uzależnień w Janowcu. Bez żadnej gwarancji sukcesu. Naturalnym jest, że podczas tak intensywnej i wnikliwej pracy terapeutycznej pojawiają się trudności i kłopoty. (więcej…)

terapia alkoholowa

Terapia alkoholowa – alkoholik szuka alternatyw dla alkoholu

Terapia alkoholowa nie może zatrzymać się na samej analizie uzależnienia i jego mechanizmów. Oprócz wiedzy alkoholikowi równie mocno potrzebne są nowe umiejętności i nawyki. Życie bez alkoholu oznacza dla niego zupełną zmianę dotychczasowych zachowań. Postawiony w terapii konkretny cel (abstynencja) potrzebuje też konkretnej strategii i planu działania. Alkoholik musi zatem nauczyć się zupełnie nowych zachowań i nawyków abstynenckich aby utrzymywać trzeźwe kontrakty z otoczeniem. Terapia ma mu dać nie tylko wiedzę jak żyć trzeźwo, ale też umiejętności by trzeźwość utrzymywać. (więcej…)

wspołuzależnienie

Czym jest współuzależnienie?

Współuzależnienie to jedna z najbardziej niesprawiedliwych konsekwencji uzależnienia. Dotyka bowiem zupełnie niewinnych ludzi – rodzinę i bliskich osoby uzależnionej. Zostają oni mimowolnie uwikłani w sidła nałogu i pozostają pod jego destruktywnym wpływem. . Mimo iż same nie nadużywają żadnej używki obsesyjne myślenie o nałogu bliskiej osoby sprawia, że paradoksalnie oni także staję się zależni od używki – współuzależnieni. (więcej…)

substancje psychoaktywne

Substancje psychoaktywne – co to takiego?

Substancje psychoaktywne to hasło, które bardzo często pojawia się przy temacie uzależnień. Niby wydaje nam się, że wiemy czym są substancje psychoaktywne, ale kiedy ktoś pyta o nie bardziej szczegółowo nasza pewność jakby mniejsza. Generalnie uważamy, że substancja psychoaktywna to coś nielegalnego i zabronionego. Czasem utożsamiamy je z narkotykami lub środkami psychotropowymi. Pora przekonać się czym charakteryzują się substancje psychoaktywne. (więcej…)

uzależnienie od hazardu

Uzależnienie od hazardu – dlaczego młodzi ludzie wpadają w nałóg?

Uzależnienie od hazardu zwykle zaczyna się od niewinnej ciekawości. Dla większości młodych ludzi gra to przede wszystkim dobra forma zabawy i rozrywki. Jest łatwo dostępna i można w nią grać z przyjaciółmi. Stanowi pewne wyzwanie i pozwala na rywalizację.To dość popularna forma przyjemności, bo daje młodym ludziom dokładnie to, czego oczekują – dreszczyk emocji, dobrą zabawę i przy odrobinie sprytu i szczęścia możliwość nawet dużej wygranej. Bardzo często to właśnie faza zwycięstw stanowi początek poważnych problemów… (więcej…)

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij