alkohol

Alkohol – objawy przedawkowania

Alkohol działa na nas dość dziwnie. Spowalnia działanie neuroprzekaźników, które odpowiadają za samokontrolę człowieka. Oznacza to zatem tyle, że mimo iż alkohol nas hamuje powoduje też, że tracimy jakiekolwiek hamulce… Przed nami Sylwester a za pasem karnawał. Okazji do toastów mnóstwo. Czym grozi przedawkowanie alkoholu? (więcej…)

214H

Czym jest terapia uzależnień?

Terapia uzależnień może być realizowana w oparciu o różne modele i założenia. Nie ma jednego, uniwersalnego stylu prowadzenia terapii uzależnień. Nie ma jedynie obowiązującego obowiązującego modelu. Terapia uzależnień ma indywidualny charakter. Opiera się na określonych zasadach i normach. Jednak jej praktyczny przebieg zawsze wynika z osobistej diagnozy osoby uzależnionej.  (więcej…)

anoreksja

Czy anoreksja to uzależnienie?

Anoreksja to nie słabość charakteru. Na pewno nie ma nic wspólnego ze zdrowym stylem życia i dbaniem o siebie. To niebezpieczne zaburzenie odżywiania o cechach charakterystycznych dla uzależnienia. Czynnikiem uzależniającym jest w tym wypadku obsesyjna potrzeba odchudzania się poprzez ograniczanie jedzenia. (więcej…)

uzależnienie od dopalaczy

Dopalacze – mity na temat nowych używek

Dopalacze to używki stosunkowo nowe. Tanie, łatwo dostępne i szybkie w aplikacji. O niemal natychmiastowym i intensywnym działaniu. Dopalacze to taki „super kop” za 10-15 złotych. Nie dziwi, że stały się niezwykle popularne szczególnie wśród młodych ludzi. (więcej…)

156H

Etapy uzależnienia od narkotyków – Eksperymentowanie

W teorii uzależnienie od narkotyków opisywane jest przez charakterystyczne etapy. Od momentu inicjacji do uzależnienia się od narkotyków dzielą zaledwie 4 poziomy. To kolejne fazy intensywności kontaktu z środkiem psychoaktywnym. Od niewinnej, pierwszej próby do wyniszczającego, tragicznego nałogu narkomanii. To tylko 4 kroki…  (więcej…)

etapy uzaleznienia od narkotyków

Jak rozwija się uzależnienie od narkotyków?

Nikt nie jest w stanie wskazać konkretnego momentu, od którego zaczyna się uzależnienie od narkotyków. Uzależnienie to proces nie moment. Nie ma jednoznacznego przed i po. Nałóg stopniowo, coraz bardziej przejmuje kontrolę nad naszymi działaniami. Uzależnienie od narkotyków, zazwyczaj tak jak inne nałogi, zaczyna się bardzo niewinnie… (więcej…)

247H

Uzależnienie od alkoholu – społeczne przyczyny rozwoju alkoholizmu

Uzależnienie od alkoholu jest problemem, z którym według szacunków zmaga się dziś około 800 tysięcy Polaków. To choroba bardzo demograficzna – nie ma jednej grupy ryzyka. Leczenie uzależnienia od alkoholu ma również specyficzny charakter . Alkoholikiem może być każdy z nas.  Bez względu na płeć, wiek, pochodzenie, stan portfela, wykształcenie czy preferencje. (więcej…)

leczenie alkoholizmu terapia uzależnień

Leczenie uzależnień – czym jest terapia odwykowa?

Uzależnienie to choroba. Dziwna, podstępna, specyficzna – ale choroba. Nie walczy się z nią tabletkami czy zastrzykami. Metodą leczenia uzależnienia jest terapia odwykowa (terapia uzależnień). Jak przebiega leczenie uzależnień? Czym jest i w jaki sposób się go realizuje? Czemu służy? (więcej…)

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij