leczenie i terapia uzależnień

Terapia uzależnień– pozytywne zmiany w leczeniu nałogów

Terapia uzależnień to podstawowowa metoda leczenia nałogów. Jeszcze niedawno ktoś, kto uczęszczał na terapię albo korzystał z pomocy specjalisty– psychologa, terapeuty, a już o zgrozo psychoterapeuty bądź psychiatry, niemal od razu uważany był za wariata, czubka, psychola… (więcej…)

genetyczne przyczyny ualeznienia od alkoholu

Alkoholizm – biologiczne przyczyny uzależnienia

Alkoholizm to niemal nasze „narodowe uzależnienie”. W naszej kulturze alkohol towarzyszy nam niemal przy każdej okazji. Pijemy by uczcić sukces i by osłodzić smak porażki. Alkohol pojawia się na wszystkich ważniejszych uroczystościach, niezależnie od ich charakteru – ślub, urodziny, stypa, zdany egzamin… Każdą okoliczność da się uczcić jednym głębszym. (więcej…)

Uzależnienie od marihuany - THC

Marihuana – kontrowersyjny narkotyk

Marihuana – uzależniająca trawka

Na temat marihuany powiedziano i wykrzyczano już chyba wszystko, a nawet więcej. Kolejne bitewki na argumenty między jej przeciwnikami i zwolennikami trwają w najlepsze. Złote (a właściwie chyba zielone) myśli i rady wartko płyną z jednej i drugiej strony. Filozofia, „że właśnie moja racja jest racja najmojsza” króluje we wzajemnej argumentacji. (więcej…)

SONY DSC

Dopalacze – uzależniające wynalazki

Dopalacze – uzależniający nałóg i „kolekcjonerstwo”, które zabija

Do niedawna dopalacze dla większości z nas stanowiły tajemnicze i nieznane słowo. Zupełnie nie kojarzyliśmy czym tak naprawdę są. Nie wiedzieliśmy  jak wyglądają i jakie jest działanie dopalaczy. Tym bardziej nie identyfikowaliśmy ich jako coś niebezpiecznego i zagrażające życiu. Jeszcze do 2010 roku były powszechnie dostępne w specjalnych sklepach niemal w każdym mieście Polski (tzw.smartshopach, cofeshopach). (więcej…)

man-person-woman-face-medium

Pozytywne uzależnienie? – nałóg szczęścia!

Odwaga jest początkiem działania, szczęście jest jego końcem – uzależnienie, którego nie trzeba leczyć!

Każdy z nas chce być szczęśliwym człowiekiem – to niemal oczywista sprawa. Bardziej lub mniej świadomie we wszystkich swoich decyzjach i działaniach dążymy do tego, aby to nasze szczęście doganiać. (więcej…)

Zakupoholizm leczenie i objawy

Zakupoholizm: szkodliwe uzależnienie czy niegroźny styl życia?

Nic nie prześladuje nas tak, jak rzeczy, których nie kupiliśmy – zakupoholizm

Zakupy to czynność, bez której nie wyobrażamy sobie codziennego funkcjonowania – to niezbędna i naturalna część naszego dnia. Udane zakupy są często źródłem radości i frajdy a „upolowanie” wymarzonych rzeczy i to w super cenach osiąga rangę osobistego sukcesu, jest powodem do dumy, poprawia nam samopoczucie i podnosi pewność siebie. Niewinne i bardzo przyjemne kupowanie może jednak podstępnie rozwinąć się w bardzo niebezpiecznym kierunku prowadząc do problemu uzależnienia się od zakupów czyli zakupoholizmu. (więcej…)

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij